سندرم فومو

تصور کنید که به دلیلی چند روز نتوانید آنلاین شوید و بعد بخواهید ایمیل‌هایتان را بخوانید، اخبار و فیدها و مطالب دوستانتان در شبکه‌های اجتماعی مرور کنید، در دنیای امروز تصور می‌کنم که اصلا نشود با موفقیت این مأموریت را انجام داد. دسته‌ای از مردم حساس هستند و وقتی می‌بینند، بعضی از مطالب از دستشان رفته، دچار اضطراب و ناخشنودی می‌شوند.

به تازگی بر اساس تحقیقات سایت MyLife.com مشخص شده است که ۵۶ درصد کاربران اینترنت، اینچنین هستند. تلاش مردم برای به‌روز بودن تا به آنجا پیش رفته‌ها که برخی از کارهای اعتیادآور دیگر به حاشیه رفته است، مثلا ۲۶ درصد مردم از فرط مشغولیت آنلاین، کمتر سیگار می‌کشند یا کمتر تلویزیون نگاه می‌کنند!

در حال حاضر ۵۱ درصد مردم، نسبت به دو سال پیش بیشتر وارد شبکه‌های اجتماعی می‌شوند و ۲۷ درصد افراد، نخستین کاری که بعد از برخاستن از خواب می‌کنند، چک کردن شبکه‌های اجتماعی است.

جالب است که ۴۲ درصد مردم چند حساب کاربری در شبکه‌های اجتماعی دارند و در آن دسته از مردم که بین ۱۸ تا ۳۴ سال دارند، این درصد به ۶۱ درصد می‌رسد.

مردم امسال هر روز ۳٫۱ ایمیل را در هر روز مدیریت می‌کنن که نسبت به سال پیش که ۲٫۶ ایمیل را سامان می‌دادهند، بیشتر شده است.

منبع: ناشناس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.