عشق به خود

مقاله ترجمه

شانس دیگری برای عشق به خود در سال 2022

بزرگترین کلیشه سال 2021  که همچنان درجریان است اینه که  یاد بگیرید چگونه خودتان را بپذیرید، حتی قسمت های تاریک و ناخوشایند وجودتان را.

همانطور که من این ستون را در هفته کریسمس می نویسم، پستی در اینستاگرام از من وجود دارد  با عنوان “کمترین نسخه از خودت باش.” از تعطیلات خود مرخصی بگیرید.  که به آن عشق به خود می گویند. توصیه های تقریباً بی فایده  برای وقتی که مهلتی در پیش دارید، یا بچه دارهستید یا به طور کلی یک زندگی دارید.

عشق به خود  و همینطور با سپاسگزاری و مثبت‌اندیشی ،شاید بزرگ‌ترین کلیشه سال 2021 بود، این عبارت به قدری معمولی به گوش می رسد که اکنون به نشا نه ای از مزیت و بی ا حتیاطی تبدیل شده است. فعالیت‌هایی مانند مراقبه روی یک فنجان چای برای تعیین «زمان من»، یا قطع ارتباط با کسانی که «بهترین نسخه شما» را ارائه نمی‌دهند، آنقدر از واقعیت دور هستند که همه ما در مجموع از این مفهوم عشق به خود ناراضی هستیم.

پس چرا من حامل  عبارتی هستم که از سال گذشته تا 2022 همه جا وجود داشت؟ زیرا این مفهوم امروزه نیز مطرح است. زیرا پس از 20 ماه تنهایی، هرج و مرج و بلاتکلیفی، اگر یک درسی داشته باشیم، این است که پذیرش خود ( نه عشق به خود ) کلید بقا بوده است.

چرا دوست داشتن خودمان اینقدر سخت است؟

این خود دوستی است یا غرور؟ فقط زمانی می توانید از خودتان قدردانی کنید که موفق/سالم/کامل باشید؟ بسیاری از ما فقط نسخه های فتوشاپ شده خود را دوست داریم. به ویژه زنان می‌توانند به شدت در درون خود ایراداتی پیدا کنند، زیرا ما با حجم زیادی از انتقادات «اصلاح‌کننده» مواجه شده‌ایم. به عنوان مثال، من همیشه تصور می‌کردم که بینی بزرگی دارم، زیرا در کودکی از من خواسته می‌شد که برآمدگی بینی  را برای کوچکتر کردن آن فشار دهم. علاوه بر این، ما به خوبی با جنبه های تاریک، ناخوشایند و سایه خود آشنا هستیم، که این مساله  دوست داشتن خود را برای ما سخت تر می کند.

حقیقت این است که عشق از تازگی لذت می برد و عشق بازی با شخص جدید بسیار آسان تر و لذت بخش تر است. اما عشق به خود مزایایی دارد، از جمله سلامتی بهتر، اعتماد به نفس، و حس بصیرت  که به ما کمک می کند انتخاب های بهتری داشته باشیم.

از کجا شروع کنیم؟

چالش برانگیزترین بخش این سفر برداشتن اولین قدم است. آیا حتی احساس می کنید که لایق عشق خود هستید؟ اگر نه، چگونه می توانید شروع به تغییر این طرز فکر کنید؟ من نمی توانم شما را متقاعد کنم که این کار را در این ستون انجام دهید. ابتکار عمل باید از درون شما باشد. اگر شما هم مثل من دوست دارید انتخاب های اشتباهی داشته باشید، از خود بپرسید: “اگر پسر/دختر خودت بودی، دوست داشتی چه تغییراتی ایجاد کنی؟” این سوال معمولا بینایی من را پاک می کند، حتی اگر چیزی را که می بینم دوست نداشته باشم.

خبر خوب این است که برای پیدا کردن خود نیازی به ایجاد تغییرات بزرگ در زندگی ندارید، حتی تغییرات کوچک نیز این کار را انجام خواهند داد. این می تواند یک چرت، درمان، شفا، یک برنامه تناسب اندام، یادداشت روزانه یا یادگیری نواختن یک آلت موسیقی جدید باشد. شما باید تصمیم بگیرید که چگونه می خواهید از شما مراقبت شود. همانطور که جوآن دیدیون، که هفته گذشته از دنیا رفت، گفت: “شخصیت – تمایل به پذیرش مسئولیت زندگی خود – منبعی است که عزت نفس از آن سرچشمه می گیرد.”

یافتن تعادل

برای بسیاری از ما، نسخه اینستاگرام عشق به خود غیر واقعی و طاقت فرسا است. اما من به آن به عنوان ایجاد تعادل بین پذیرش و انتقاد، زیاده‌روی و انضباط، خوب و بد نگاه می‌کنم تا بتوانیم جنبه‌های آفتابی و سایه شخصیت‌هایمان را هماهنگ کنیم.

برای مثال، می‌توانستم صبح را با ریکی بگذرانم، عشق را به قسمت‌های بیمار بدنم بفرستم، اما روز را به کار و عصر را به نوشیدن و رقصیدن سپری می‌کردم. من عاشق کاوش در متافیزیک با اعمال معنوی مختلف هستم، اما با درمانگرم نیز مشورت می کنم. من همچنین می‌دانم که موقعیت‌ها/شخصیت‌های مختلف باید به گونه‌ای متفاوت رفتار شوند. دیپلماسی، تقسیم بندی و اولویت بندی ابزارهای متعادل کننده برای بزرگسالان هستند که مؤثرتر از کنار گذاشتن ساده افراد هستند.

من در مورد عشق به خود می نویسم زیرا یک ماه پیش، بعد از اینکه در اینستاگرام پستی دادم که واقعاً خودم را دوست دارم، شخصی از من پرسید که آیا همیشه اینطور هستم یا باید روی خودم کار کنم؟ آن موقع فهمیدم که برای من یک دهه سفر طولانی بوده است. بله، این شامل کریستال، ریکی، یوگا و درمان بود، اما مهمتر از آن تلاشی انباشته در طول سال‌ها، مدیریت زندگی‌ام، اولویت‌بندی نیازهایم (بدون نادیده گرفتن کامل دیگران)، و مراقبت از سلامتی‌ام هر روز بوده است.

هیچ کس نمی تواند شما را مجبور به انجام آن کند، همانطور که نمی توانید عاشق شوید زیرا کسی از شما خواسته است. اما می توانید با افزودن یک عمل کوچک مهربانی که برای شما شفابخش است، شروع کنید. این می تواند شراب باشد، می تواند آب سبز باشد – در این دنیای جدید و غیرقابل پیش بینی، امروز چگونه خود را دوست خواهید داشت؟

 

این متن،ترجمه مقاله زیر توسط دکتر فاطمه قلی پور می باشد .

 

E ROUGE COLUMNS

Another chance at self-love in 2022

Vasudha Rai

DECEMBER 31, 2021 17:12 IST

UPDATED: DECEMBER 31, 2021 17:12 IS

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.